آموزش وردپرس
خانه / زیبایی / انواع ماسک‌های زیبایی و تأثیر آن‌ها بر پوست

انواع ماسک‌های زیبایی و تأثیر آن‌ها بر پوست

انواع ماسک‌های زیبایی و تأثیر آن‌ها بر پوست

ماسک‌های زیبایی

ماسک‌ها موادی هستند که معمولاً از محصولات طبیعی تهیه می‌شوند و برای پاکیزه کردن، خروج مواد زائد از منافذ پوستی، نرم کردن
و لطیف کردن پوست، به کار می‌روند. هر ماسک را باید به مدت بیست تا سی دقیقه بر روی پوست قرار داد و سپس آن را به‌وسیله شستشوی کامل با آب پاک کرد. می‌توان به‌جای شستشو با آب، ماسک را به‌وسیله پنبه آغشته به گلاب از سطح پوست پاک کرد.

 جهت نرم کردن دست‌های خشن و تیره می‌توان از مخلوط آب پرتقال و عسل استفاده کرد.

در اینجا به برخی از ماسک‌های مفید و رایج اشاره می‌کنیم:

– ماسک آناناس

این میوه تأثیر جالبی بر جوش‌های غرور به‌ویژه گلوله‌های چربی زیر پوستی (جوش‌های کیستیک) دارد. برای تهیه ماسک آناناس کافی است که یک آناناس رسیده را پوست بکنید و در مخلوط کن بریزید تا به‌صورت مخلوط غلیظی در بیاید.

سپس به‌اندازه وزن آن به آن الکل میوه (الکل اتیلیک) بیفزایید و یک لیوان روغن آفتابگردان به مخلوط حاصل اضافه کنید. حال می‌توانید روزی یک بار، هر بار بیست تا سی دقیقه، این مخلوط را به‌صورت ماسک بر روی صورت خود قرار دهید و سپس آن را با آب سرد بشویید.

– ماسک پرتقال

یک پرتقال را پوست بکنید، هسته‌ها و پوست‌های نازک پره‌های آن را جدا کنید، روی پوست صورت خود بخوابانید و پس از بیست دقیقه با آب سرد بشویید. این ماسک برای درمان جوش‌های غرور جوانی (آکنه) مؤثر است ولی افرادی که پوست خشک دارند نباید آن را مصرف کنند.

– ماسک آلوی قرمز

هفت یا هشت عدد آلوی قرمز تهیه کنید و هسته‌های آن‌ها را خارج کنید. سپس آن‌ها را با افزودن ده قطره روغن بادام کاملاً با یکدیگر مخلوط کنید تا به‌صورت یک ماده خمیری درآید. آنگاه این مخلوط را به مدت بیست دقیقه روی صورت خود قرار دهید و سپس با آب بشویید. این ماسک به‌ویژه در کسانی که منافذ پوستی آن‌ها مثلاً در پوست بینی، باز و زشت منظره شده مؤثر است و پوست را زیبا می‌کند. استفاده از این ماسک را به افرادی که پوست چرب دارند توصیه می‌کنیم.

– ماسک خیار

یک یا دو خیار را رنده کنید و به‌صورت ماسک بر روی پوست صورت خود قرار دهید و بیست دقیقه بعد آن را با آب یا پنبه آغشته به گلاب از سطح پوست خود پاک نمایید. ماسک خیار تأثیر زیادی در ایجاد طراوت و شادابی و لطافت پوست دارد.

– ماسک زرده تخم مرغ

به کسانی که پوست خشک دارند توصیه می‌شود که از این ماسک استفاده کنند تا پوستشان نرم و لطیف شود. زرده تخم مرغ مملو از چربی و کلسترول است و چربی پوست را تأمین می‌کند. برای تهیه ماسک زرده تخم مرغ کافی است یک زرده تخم مرغ را با چند قطره سرکه سیب و چند قطره روغن بادام یا زیتون یا آفتابگردان مخلوط کنید و به مدت بیست دقیقه روی پوست قرار دهید. سپس آن را به‌وسیله‌ی آب یا پنبه آغشته به گلاب از سطح پوست پاک کنید.

– ماسک سیب

یک سیب را پوست بکنید و آن را نصف کنید و یک نیمه آن را خرد کنید و با یک قاشق غذاخوری عسل مخلوط نمایید و خوب هم بزنید. سپس آن را بر روی صورت و گردن بمالید، آنگاه پوست را با نوک انگشتان ماساژ دهید. برای این کار، ماساژ را از پایین گردن شروع کنید و به‌طرف بالا بیایید. سپس از سمت راست گردن به سمت چپ و بالعکس ماساژ دهید. آنگاه با نوک انگشتان به پوست صورت خود ضربات آرامی بزنید تا جریان خون پوست بیشتر شود.

حال کمی صبر کنید تا ماسک خشک شود و پس از بیست دقیقه آن را بشویید. این ماسک باعث جلوگیری و درمان چروک صورت و سبب طراوت و تقویت پوست می‌شود.

– ماسک سفیده تخم مرغ

سفیده تخم مرغ را با همان مقدار الکل طبی (الکل سفید) مخلوط کنید و آن را با نوک انگشتان خود بردارید و روی پوست بگذارید و ماساژ دهید. روش ماساژ باید از پایین به بالا و از سمت راست به چپ و چپ به راست باشد.

سپس کمی صبر کنید تا ماسک خشک شود و بیست دقیقه بعد بشویید. این ماسک نیز برای رفع چین و چروک صورت مناسب است.

– ماسک هلو

برای تهیه این ماسک کافی است سه یا چهار هلوی تازه را بشویید و هسته آن‌ها را خارج کنید. (لازم نیست پوست هلوها را بکنید.) هلوها را له کنید و با یک زرده تخم مرغ و یک قاشق غذاخوری پودر جوانه گندم کاملاً مخلوط کنید و بر روی پوست صورت بمالید و بیست دقیقه بعد آن را با آب سرد یا پنبه آغشته به گلاب پاک کنید. این ماسک در رفع خشکی پوست و ایجاد طراوت و تازگی و جلوگیری از چروک صورت بسیار مؤثر است.

– ماسک لیموترش

این ماسک برای پوست‌های خشک مفید است. برای تهیه این ماسک، آب یک لیموترش تازه را بگیرید و با یک زرده تخم مرغ و چند قطره روغن بادام یا آفتابگردان مخلوط کنید و بر روی پوست بمالید و ماساژ دهید و پانزده دقیقه بعد آن را بشویید.

– ماسک گلابی

این ماسک برای پوست‌های چرب بسیار مفید است. استفاده از این ماسک را به افرادی که منافذ پوستی آن‌ها واضح و نازیبا شده توصیه می‌کنیم. برای تهیه آن کافی است که یک گلابی رسیده را خرد کنید و بر روی پوست صورت بمالید و بیست دقیقه‌ی بعد آن را با آب یا پنبه آغشته به گلاب از سطح پوست خود پاک کنید.

 هر ماسک را باید به مدت بیست تا سی دقیقه بر روی پوست قرار داد و سپس آن را به‌وسیله شستشوی کامل با آب پاک کرد. می‌توان به‌جای شستشو با آب، ماسک را به‌وسیله پنبه آغشته به گلاب از سطح پوست پاک کرد.

مراقبت از پوست دست

– جهت نرم کردن پوست دست، مقدار برابر گلیسیرین و گلاب را مخلوط کرده و به کار برید.

– جهت نرم و سفید کردن دست، مقداری عسل و آب لیموترش را مخلوط نموده به مدت پانزده تا بیست دقیقه روی دست‌ها بمالید و سپس بشویید.

– جهت نرم کردن دست‌های زبر و خشن، دو عدد زرده تخم مرغ را با دو قاشق چای‌خوری روغن بادام شیرین به همراه بیست و پنج گرم گلاب و بیست و شش قطره تنتور ساده بنژوان مخلوط کرده و دست‌ها را آغشته نمایید و با یک دستکش نخی بپوشانید و پس از چند ساعت بشویید. (یک تا دو بار در ماه)

– جهت نرم کردن دست‌های خشن و تیره می‌توان از مخلوط آب پرتقال و عسل استفاده کرد.

درباره ی همکلاسی

بنده ای از بندگان خدا

همچنین ببینید

25 روش برای اندامی زیبا!!

۲۵ روش برای اندامی زیبا!!

تکنیک ساده برای لاغری سریع لاغری موضوعی است که امروزه بسیار صحبت هایی از آن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

hejabine - instagram

hejabine - telegram