آموزش وردپرس
خانه / خانه داری / خمیر دندان و کاربرد های شگفت ان در خانه!!

خمیر دندان و کاربرد های شگفت ان در خانه!!

خمیر دندان و کاربرد های شگفت ان در خانه!!

کاربردهای خمیردندان در خانه داری و زیبایی پوست و مو

از خمیر دندان برای تمیزشدن، سفید شدن، حذف لکه ها، بازیابی و محافظت از مینای دندان استفاده می شود. اما خمیر دندان قابلیت های شگفتی در کنار تمیز کردن دندان های ما دارد. می توان باعث تسکین برخی دردها و خلاص شدن از شر لکه ها و بوی تند و بسیاری موارد دیگر بشود.

کاربردهای خمیردندان برای کاهش سوزش ناشی از گزش حشرات

ناراحتی های پوست ناشی از گزش حشره ها اغلب باعث خارش می شوند. یک قطره کوچک خمیر دندان بر روی نیش حشرات خارش و تورم را کاهش می دهد. همچنین با خشک کردن زخم ها و تاول ها باعث درمان سریع تر آنها می شود.

کم کردن سوزش سوختگی
در سوختگی های جزئی خمیردندان می تواند تسکین موقت و خنک کننده باشد. بلافاصله بعد از سوختگی آن را به منطقه آسیب دیده بمالید و به صورت موقت تسکین دهنده خواهد بود.

 کاهش اندازه لکه صورت
می خواهید به بهبود زخم ها و لکه ها سرعت ببخشید؟ قبل از خواب مقدار کمی از خمیر دندان را به منطقه آسیب دیده بمالید و صبح آن را بشویید.

تمیز کردن کف اتو

وقتی لباس به اتو می‌چسبد ته اتو تیره و بدبو می‌شود همچنین در اثر استفاده دراز مدت اتو سرامیک ته اتو رنگش ممکن است مات و تیره شود برای تمیز کردن وبراق کردن کف اتو آن را با خمیردندان پاک کنید. البته وقتی اتو سرد است و بعد با یک پارچه مرطوب خمیر دندان را از روی آن پاک کنید.

کاربردهای خمیر دندان برای پاک سازی و زیبایی ناخن

دندان های ما از مینا ساخته شده اند و خمیر دندان برای آنها خوب است پس به همین دلیل خمیردندان برای ناخن ها هم خوب خواهند بود. برای ناخن های پاک تر و محکم تر به سادگی ناخن های خود را با مسواک و خمیردندان بشویید.

 حفظ کردن حالت مو
خمیر دندان ژلی حاوی همان محلول پلیمر است که بسیاری از ژل های مو از آن ساخته شده اند. پس اگر شما از ژل مو استفاده میکنید خمیر دندان ژلی هم می تواند جایگزینی برای آن باشد.

 کاهش بوی بد
سیر، ماهی، پیاز و خیلی مواد غذایی دیگر می توانند در سلول های پوست ما نفوذ و باعث ایجاد بوی بد در آن شود. کمی مالش انگشتان با خمیردندان بوی بد را از بین خواهد برد.

 حذف لکه ها
خمیر دندان می تواند لکه ها را در لباس و فرش ناپدید کند. در لباس با کمی خمیر دندان لباس را مالش دهید و سپس به صورت معمول با آب بشویید و در مورد فرش با کمی خمیردندان و برس روی محل لکه بکشید و بلافاصله با آب بشویید.

 خمیردندان یک تمیز کننده عالی برای کفش های کثیف و همچنین برای بهبود خراش چرم کفش است

در اینجا هم با یک برس خمیر دندان را به طور مستقیم به قسمت کثیف یا خراشیده بکشید.

پاک کننده نقوش از روی دیوار
برای پاک کردن نقش های کشیده شده با مداد توسط کودکان بر روی دیوارها باز هم خمیردندان می تواند یک پاک کننده عالی باشد.

درخشان کردن وسائل و جواهرات طلایی و نقره ای

کاربردهای خمیر دندان برای برق انداخت جواهرات و از بین بردن لکه های سخت

خمیردندان را روی جواهرات خود در شب بکشید و صبح با یک پارچه نرم آن ها را تمیز کنید و با آبکشی آثار خمیردندان را پاک کنید. از این روش بر روی مروارید استفاده نکنید، چون باعث صدمه به آن می شود.

 حذف خش سی دی و دی وی دی
این یک روش خوب برای حذف خراش های کم عمق و لکه ها است. یک لایه نازک از خمیر دندان را به آرامی بر روی دیسک مالش دهید و پس از آن با آب بشویید.

 تمیز کردن کلیدهای پیانو
کلیدهای پیانو در اثر تماس با پوست و جذب گرد و غبار کثیف می شوند. با یک پارچه مرطوب و بدون پرژ و کمی خمیردندان به آرامی کلیدهای پیانو خود را پاک کنید.

 از بین بردن بوی بد بطری کودک
اگر بطری کودک دچار بوی ترش شیر شده، با خمیر دندان می توانید این بو را از بین ببرید.

 حذف لایه های زنگ زده از آهن
برای کسانی که هنوز از آهن استفاده می کنند، ممکن است پس از گذشت زمان دیده باشید که بخشی از آهن زنگ زده است. سیلیکای موجود در خمیردندان این لایه را حذف خواهد کرد.

زد مه در عینک

مقدار کمی از خمیر دندان را به هر یک از عدسی های عینک ایمنی یا شنا خود مالش و سپس آن را کاملا آبکشی کنید. پس بدون نیاز از ژل های زدمه گران قیمت به راحتی می توانید این مشکل را برطرف کنید. از مالش بیش از حد اجتناب کنید چون ماده ساینده در خمیردندان می تواند لنزهای عینک را خراش دهند.

خمیر دندان و کاربرد های شگفت ان در خانه!!

درباره ی houra

همچنین ببینید

دستور پخت لازانيا لقمه اي

دستور پخت لازانيا لقمه اي

مواد لازم: لازانيا= يك بسته پنيرپيتزا و سس سفيد= به ميزان لازم مايه ماكاروني= به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

hejabine - instagram

hejabine - telegram